عمومی

تفاوت کابینت ممبران با کابینت ام دی اف

کابینت ممبران یک محصول جدید و زیبا با تکنولوژی روکش ممبران یا وکیوم پی وی سی ممبران که بتازگی وارد بازار چوب کشورمان شده و طرفداران بیشماری در این مدت به خود جلب نموده است میباشد. تا پیش از این کابینت های روکش ام دی اف علاقمندان زیادی داشت و در هر خانه مدرنی دیده میشد اما امروزه به دلیل پیشرفت صنعت هم پای پیشرفت تکنولوژی کابینت ام دی اف نیز جای خود را به محصولی جدیدتر یعنی کابینت ممبران داده تا هم در آشپزخانه و هم در دیگر فضاها به عنوان یک محصول بادوام و زیبا و متنوع خود نمایی کند.

کابینت ممبران چیست؟

به این کابینت هایی که در آن از روکش وکیوم ممبران استفاده شده باشد کابینت ممبران گفته میشود. بهتر است بگوییم که ممبران یا وکیوم یکسری روکش پی‌ وی‌ سی میباشد که بر روی جنس‌ های مختلف از جمله چوب یا نئوپان کشیده شده و به آن جنس خام زیبایی و دوام می‌ بخشند. اکثر این روکش‌ ها بر روی چوب ام دی اف کشیده می شوند و متریال خام کابینت‌ ممبران اغلب ام دی اف است. روال کار به این صورت است که بر روی‌ ام دی اف خام یا ام دی افی که با دستگاه سی ان سی ابزار زده شده است ابتدا چسب زده می‌ شود و به کمک تکنولوژی مخصوص روکش ممبران برای روی آن وکیوم می‌ شود. معمولا فقط آن سمت ام دی اف که به سمت بیرون است روکش ممبران می‌ شود و طرف دیگر با پی‌ وی‌ سی سفید پوشش داده می‌ شود.

کاربرد کابینت ممبران

کابینت ممبران دارای دو نوع طرح روکش می باشد. نوع اول هم مناسب طرح‌ های کلاسیک و هم مناسب طرح‌ های مدرن است، اما روکش‌ های ضخیم‌ تر و براق نیز وجود دارد که مخصوص کابینت ممبران مدرن می باشد. با توجه به طرح و رنگ میتوان از روکش‌ های نوع اول در طرح‌ های مختلف مدرن و کلاسیک استفاده کرد و روکش نوع دوم که ضخیم و براق است فقط در طرح‌ های مدرن قابل استفاده است. به این نکته توجه کنید که کابینت ممبران تأثیر زیادی در دکور آشپزخانه و زیبایی خانه دارند و از طرفی تنوع طرح های آن نسبت به بقیه جنس‌ های کابینت بیشتر است.

مزایای کابینت های ممبران

مهمترین مزایای کابینت ممبران تنوع طرح پذیری آن است، یعنی با استفاده از تکنولوژی سی ان سی و وکیوم میتوان انواع طرح‌ ها را بر روی‌ ام دی اف پیاده کرد و سپس آن را روکش کرده و استفاده کرد. از دیگر مزایای کابینت وکیوم قیمت مناسب و متناسب با طرح و اجرای این کابینت است زیرا به نسبت کابینت‌ های کلاسیک ساخته شده با چوب دارای قیمت پایین‌ تری بوده و همان قابلیت طرح پذیری را دارد و از لحاظ ریزه ‌کاری و طراحی قوی‌ تر از کابینت‌ های طرح کلاسیک می باشد و همچنین از دیگر مزایای کابینت ممبران در دکور آشپزخانه عدم نفوذ آب و رطوبت به لایه‌ های ام دی اف است که به نسبت بقیه کابینت ­ها در زمینه جذب رطوبت و آب قوی‌ تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *